Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2008

ΑΡΚΑΔΙΚΟ- ΜΙΚΡΟΠΟΛΗ 4-4 / 9 η Αγωνιστική

Στο γήπεδο του Αρκαδικού, ο Κεραυνός υποδέχτηκε τη Μικρόπολη, σε ένα παιχνίδι, βγαλµένο από ταινία θρίλερ. Κανείς δε µπορούσε να φανταστεί την εξέλιξη στο σκορ και τα οκτώ τέρµατα που θα σηµειώνονταν. Οι φιλοξενούµενοι, βρέθηκαν στο πρώτο τέταρτο µε τρία τέρµατα µπροστά και όλα νόµιζαν ότι τελείωσαν. Η καρδιά των παικτών του Γ.Παπουτσή όµως, τους έδειξε πως ένα µατς τελειώνει στο 90 και όχι στο 12 λεπτό ή στο 37´ . Βρήκαν τα ψυχικά αποθέµατα και πήραν τουλάχιστον την ισοπαλία, σε µια αναµέτρηση που πριν αρχίσει, αν έλεγε κάποιος πως η ισοπαλία θα ήταν θετικό αποτέλεσµα, θα τον περνούσαν για “τρελό”.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΜΙΚΡΟΠΟΛΗ 4-4

Το πιο συναρπαστικό ματς της ημέρας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-3 στο 15λεπτό και 1-4 μέχρι το 75 λεπτό για να έρθει η αντεπίθεση των γηπεδούχων και η ισοφάριση στις καθυστερήσεις!!

Φάσεις αγώνα
Στο 1 Ο Γεωργουλίδης με κεφαλιά κάνει το 0-1.
Στο 8 Ο Γεωργουλίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-2.
Στο 15 Ο Πατσούκης με κεφαλιά κάνει το 0-3.
Στο 40 Ο Αποστολακάκης ανέτρεψε τον Σαμπελίδη Γιώργο και το πέναλτι εκτέλεσε ο Λημναίος για να μειώσει σε 1-3.
Στο 43 Ο Γεωργουλίδης με κεφαλιά κάνει το 1-4.
Στο 77 Ο Σαμπελίδης Γιώργος με προβολή στο πρώτο δοκάρι κάνει το 2-4.
Στο 85 Μεε κεφαλιά του Λαζάρου θα γίνει το 3-4.
Στο 91 Γύρισμα του Λαζάρου και με ωραία προβολή ο Παπανικολάου θα κάνει το 4-4.
Διαιτητής: Παρασκευούδης με βοηθούς Ρεμόντη και Ζήρδα
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μουρατίδης, Λαζάρου, Βιζυηνός(46' Ράσκος), Ιωσηφίδης, Ιωαννίδης, Λημναίος(66' Χαραλαμπίδης), Παπαϊγνατίου, Γιαμουσακάκης(15' Αρνής), Σαμπελίδης Γ., Τσίμπας, Παπανικολάου.
ΜΙΚΡΟΠΟΛΗ: Μπερμπερίδης, Κασαπίδης, Γεωργουλίδης(89' Καραταϊρίδης), Πατσούκης, Μαυρίδης, Αποστολακάκης, Πατσίδης, Κουμπάκης(75' Μεγαρσιώτης Κ.), Μεγαρσιώτης Π., Μεγαρσιώτης Γ., Καλαϊτζόγλου.

Οι καλύτεροι 11 της Α2 κατηγορίας

Από τα παιχνίδια του Σαββάτου, δείτε τους έντεκα καλύτερους της αγωνιστικής, ανεξάρτητα από τη θέση που αγωνίζονται.
ΜΠΑΤΖΑΚΗΣ (ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΣ)
Είχε πολύ καλή απόδοση στον αγώνα, κάνοντας σπουδαίες αποκρούσεις.
Γ.ΣΑΜΠΕΛΙΔΗΣ (ΑΡΚΑΔΙΚΟ)
Ήταν δραστήριος σε όλο το µατς, δείχνοντας πως µπορούν όλοι να στηριχτούν πάνω του.
ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΔΗΣ (ΜΙΚΡΟΠΟΛΗ)
Πέτυχε χατ-τρικ, αλλά δε το χάρηκε µια και η οµάδα του έχασε µέσα από τα χέρια της ένα θεωρητικά, δικό της µατς.
ΣΔΡΑΚΑΣ (ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ)
Σε ένα ακόµα µατς, είχε πολύ καλή απόδοση, όντας µέσα σε όλες τις φάσεις.
ΛΑΖΑΡΟΥ (ΑΡΚΑΔΙΚΟ)
Με την εµπειρία του, βοήθησε τα µέγιστα για την ανατροπή του σκορ.
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ)
Και πάλι πέτυχε γκολ και άνοιξε το δρόµο για τη νίκη της οµάδας του.
ΤΖΙΝΗΣ (ΧΩΡΙΣΤΗ)
Άνοιξε το σκορ ια την οµάδα του και ήταν µαχητικότατος.
Ι.ΚΕΣΙΔΗΣ (Ν.ΣΕΒΑΣΤΕΙΑ)
Ήταν από τους καλύτερους παίκτες της οµάδας του, αγωνιζόµενος εξαιρετικά.
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ (ΠΑΡΑΝΕΣΤΙ)
“Λύτρωσε” την οµάδα του µε το γκολ που πέτυχε.
ΣΑΡΗΠΑΥΛΙΔΗΣ (ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΣ)
Σκόραρε δυο φορές, δείχνοντας και πάλι, πως αποτελεί εγγύηση στο σκοράρισµα για τον σύλλογο του.
ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ (ΑΛΙΣΤΡΑΤΗ)Αν και µπήκε ως αλλαγή, χάρισε µε δικό του γκολ το βαθµό της ισοπαλίας στην οµάδα του.
ΣΚΟΡΕΡΣ

11 γκολ: Δημητριάδης Νίκος(Αστέρας Κουδουνίων)
10 γκολ:Σαριπαυλίδης Θεολόγης(Μυλοπόταμος)
8 γκολ: Μαρίγκος Γιώργος(Δόξα Βώλακα)
7 γκολ: Αρνής Νίκος(Αρκαδικός), Γεωργιάδης Γιώργος(Μεγαλόκαμπος), Κοκοτσάκης Μανώλης(Μακεδονικός Αλιστράτης) Παναγιώτογλου Δημήτρης(Παρανέστι)
6 γκολ: Κελεσίδης Κώστας(Νέα Σεβάστεια), Παρασκευάς Γιώργος(Μυλοπόταμος), Πατσούκης Νίκος(Δόξα Μικρόπολης)